Неделен хороскоп: 10-16 јуни

Што ни носи претстојната недела?

Photo by Matthew Moloney on Unsplash

 

ОВЕН

Во ред е да не се согласувате! Квадратот Марс-Плутон во вторник може да предизвика одредена тензија во воздухот со вашите пријатели, но немојте тоа да значи нешто што не е точно. Петочната поврзаност на Сонцето со Меркур во Близнаци ја зголемува вашата комуникација на моќни начини. Венера влегува во вашата зона на емоции управувана од чувствителниот Рак во недела, инспирирајќи ве да бидете емпатични со оние кои ги сакате.

Прочитајте повеќе тука.

БИК

Вредноста е двонасочна улица, Бик! Квадратот Марс-Плутон во вторник сака да се цените себеси и другите професионално,  пред да мислите дека не сте доволно ценети. Петочната конјункција Сонце-Меркур во Близнаци ви дава финансиски неочекувани добивки и откритија. Венера влегува во вашата комуникациска зона во Рак во недела, помагајќи ви да ги изразите вашите чувства со оние кои ги сакате.

Прочитајте повеќе тука.

БЛИЗНАЦИ

Не мора да биде комплицирано. Квадратот Марс – Плутон во вторник ве поттикнува да излезете од својата сигурна зона и да сфатите дека ништо не е толку сериозно. Петочната врска Сонце-Меркур во вашиот знак го зајакнува вашиот ум на моќни начини. Венера влегува во вашата зона на приходи, давајќи ви големи можности за заработка и исполнување на вашите роденденски желби.

Прочитајте повеќе тука.

РАК

Довербата е незгодна. Квадратот Марс-Плутон во вторник сака да избегнувате црно-бело размислување за тоа како им верувате на вашите пријателства; видете ги различните нијанси и бои. Петочната врска Сонце-Меркур кај Близнаците ви дава подарок за затворање на одредени поглавја пред вашиот роденден. Венера во недела влегува во вашиот знак што ќе ве усогласи, разубави и поддржи во односот со врските.

Прочитајте повеќе тука.

ЛАВ

Поврзувањето е вештина. Квадратот Марс-Плутон во вторник ви помага да прифатите дека секој има различни таленти кога станува збор за врските, па затоа смирете се ако сте некому лути. Тоа нема да ве однесе никаде. Петочната врска Сонце-Меркур кај Близнаците е социјална, затоа соберете се со вашите пријатели и уживајте. Венера влегува во вашата зона на краеви во недела, инспирирајќи ве да се ослободите од минатите обрасци и болка.

Прочитајте повеќе тука.

ДЕВИЦА

Гледајте ја и малата и големата слика, Девица! Плоштадот Марс-Плутон во вторник ви помага да направите баланс меѓу едното и другото, за да можете подобро да разберете нешто. Петочната врска Сонце-Меркур кај Близнаците ве благословува со моќна идеја за кариера. Венера во недела влегува во вашата пријателска зона со која владее Ракот, замаглувајќи ги границите меѓу пријателството и љубовта, па зошто да не експериментирате и со двете?

Прочитајте повеќе тука.

ВАГА

Позитивниот разговор со себеси е клучен! Квадратот Марс-Плутон во вторник ви помага да разговарате со себеси со понежен, љубезен и сочувствителен јазик. Петочната врска Сонце-Меркур во Близнаци ве води на авантура до нови хоризонти кои ве инспирираат. Венера во недела влегува во вашата зона на кариера под и ви носи поддршка од колегите кои сакаат да успеете.

Прочитајте повеќе тука.

ШКОРПИЈА

Најдете ја точката која ќе ви донесе победа. Квадратот Марс-Плутон во вторник ве инспирира да најдете победнички исход што ќе ви помогне и вам и на другите. Ќе биде предизвик, но можете да го направите тоа! Петочната врска Сонце-Меркур ги истакнува вашите сексуални и интимни желби на начини кои ги поддржуваат вашите задоволства. Венера влегува во вашата зона на патување во Рак во недела, што во вашиот живот носи луѓе кои ги прошируваат вашите хоризонти на нови возбудливи места.

Прочитајте повеќе тука.

СТРЕЛЕЦ

Погледнете пошироко! Квадратот на Марс-Плутон во вторник ве предизвикува да останете внимателни, фокусирани и концентрирани на малите нешта што се надоврзуваат на големи концепти. Петочната конјункција Сонце-Меркур во Близнаци ви дава моќ да преговарате и да се договорите таму каде што некогаш имало застој. Венера во недела влегува во вашата зона на интимна поврзаност, правејќи го летото пожешко од било кога!

Прочитајте повеќе тука.

ЈАРЕЦ

Живејте во склад на своите вредности. Квадратот Марс-Плутон ве инспирира да размислите за тоа кои вредности треба да се практикуваат преку вашето однесување, а тоа ви дава голема самодоверба. Петочната врска Сонце-Меркур кај Близнаците ја зајакнува вашата свесност. Венера во недела влегува во вашата романтична зона со која владее Ракот, ставајќи ја хемијата во стилот на спротивностите-љубовно привлекување.

Прочитајте повеќе тука.

ВОДОЛИЈА

Дајте им име на своите емоции. Квадратот Марс-Плутон во вторник ви помага да го пренесете она што го чувствувате во реално време за да можат другите да се поврзат со вас. Петочната конјункција Сонце-Меркур во Близнаци ве турка да бидете уште посигурни и похрабри. Венера влегува во вашата детална зона во недела, помагајќи ви да видите колку малите нешта се основата на радоста.

Прочитајте повеќе тука.

РИБИ

Препуштете се на дијалогот! Плоштадот Марс-Плутон во вторник ве спречува да страдате сами и ви помага да комуницирате за да најдете крај на некои ситуации кои не функционираат за вас. Петочната врска Сонце-Меркур кај Близнаците е среќно враќање дома, затоа поврзете се со луѓето и местата што ве чуваат безбедни. Венера влегува во вашата зона на самодоверба во која владее Ракот во недела, инспирирајќи ве да се чувствувате подостојни за љубовта што ја сакате и ја заслужувате.

Прочитајте повеќе тука.