Лав

Лав (23. VII – 22. VIII)

Нурнете подлабоко. Сезоната на Рибите го носи вашиот љубовен однос кон поинтимни и автентични места за да ги изразите своите чувства. Во вторник, конјункцијата на Венера и Марс ви помага лесно да преговарате кога постојат разлики. Меркур влегува во Риби во четврток и ви носи позитивно размислување. Во сабота, полната Месечина во Девица ви носи духовност и силни вредности.

Работа

Ова е недела во која ќе ги завршите малите работи кои ве оптоваруваат. Моментално е нагласена вашата моќ лесно да го пренесете своето знаење на другите, па така и ќе функционирате во текот на целата недела. Само со трпеливи и истрајни потези можете да бидете победници во секој ваш потег. Имате поддршка и за вашите амбиции. Некои Лавови ќе добијат работа која е одлично платена.

Љубов

За Лавовите, оваа недела е бурна на полето на љубовта, особено со љубоморни и напнати ситуации со саканата личност. Ве очекуваат проблеми во комуникацијата со личноста која им значи, бидејќи може на моменти да бидете погрешно сфатени. 

Слободните Лавови ќе имаат добра среќа. Најдобро ќе поминат оние Лавови кои се спонтани. Вашата главна движечка сила е љубовта. На некои Лавови им се допаѓа личност која се занимава со спорт.

Здравје 

Уморни сте и омалаксани. Пробајте да се опуштите. 

Ова е љубовен месец за Лавовите.

Вашиот хороскоп за Лав за февруари 2024 година е полн со силна љубовна енергија, но тоа не е само затоа што доаѓа Денот на вљубените! Сезоната на Водолија ја осветлува вашата партнерска зона, па младата месечина на 9 февруари е поволен период за поставување намери поврзани со љубовта. Размислете за вашата идеална динамика на врската надвор од границите на очекувањата на другите луѓе и бидете искрени за она што ви треба за да се чувствувате слободни. Прекумерното анализирање на романтиката обично не е корисно, но овој период ви носи објективно размислување и силен увид во она што ви е потребно. Обидете се да излезете од вашите чувства за појасно да ги видите вашите потреби.

Денот на вљубените е интензивен, бидејќи љубовната Венера и страствениот Марс ги здружуваат силите со Плутон во вашата седма куќа на партнерства, таа недела. Но, штом сезоната на Риби ќе започне на 20 февруари, ќе бидете помалку заинтересирани за тривијалности и површност, а повеќе за невидливите врски што ги споделувате со луѓето околу вас - како енергии и емоции. Искористете ја полната месечина на 24 февруари за да ги расчистите долговите и да ги исполните ветувањата. Месецот завршува со две расчистувачки казими транзити во вашата мистериозна осма куќа. Доаѓаат нови почетоци кои се подготвуваат под површината на вашата душа, затоа отворете го срцето за се што вашата потсвест се обидува да ви каже.

Работа

Финансиите ќе ви бидат најголем предизвик во првиот дел од месецот. Можно е да се соочите со некои долгови и сметки од минатото. Исто така, ако барате кредит, неговото добивање би можело да биде отежнато. Ако можете малку да одложите, направете го тоа во вториот дел од месецот. Во последната недела од февруари, можно е службено патување во странство. Ова е месец во кој ќе биде важно да се посветите на физичката активност и да најдете баланс меѓу професионалниот и личниот живот.

Љубов

За Лавовите кои се во врска, можно е враќање на партнери од минатото во нивниот живот. Ова е значајна година за сите кои имаат и подзнак Лав, бидејќи ќе работат на тоа да го дефинираат односот со саканата личност и да изградат нешто долгорочно. Но, ако сте во брак, првиот дел од месецот носи мали расправии.

Слободните претставници ќе бидат толерантни, но не и лесно заљубливи. Ова е интересен месец за вас. 

Здравје 

Можна е нервоза во првиот дел од месецот, која би можела да предизвика здравствени проблеми. 

Доаѓа прекрасна година за Лавовите!

Годината ви носи силна волја и ентузијазам, а некои приказни и соништа кои биле недовршени претходно, конечно ќе се реализираат во 2024 година.

Можен е мал стрес, но вие сте храбра личност и ќе успеете да се носите со сите предизвици. Најголем успех ги очекува оние Лавови кои се занимаваат со истражување. 

На пролет, ќе имате потреба да направите некаков ред во вашите пријателства. Задржете ги оние кои ве прават среќни, а кажете им збогум на токсичните луѓе кои се дел од вашиот живот. 

Ако сте сами, почетокот на годината е одличен и оптимистичен за вас, а вие сте во одлична форма. Стабилноста и рамнотежата наоѓаат свое место во вашиот живот. Вашиот труд ќе се исплати и ќе бидете ценети за своите напори. 

Кон крајот на годината, никого нема да оставате рамнодушен. Вашата харизма ќе биде заразна. 

Работа

За оние Лавови кои се посветени и амбициозни, оваа година ќе донесе многу посветеност и труд. Вработените ќе треба да покажат повеќе труд за да бидат забележани на работното место, но тоа ќе донесе и напредок и посакуван успех. 

Оваа година ви е наклонета и за промена на работното место. Ќе ги одржувате добрите односи со колегите и тоа нема да ви оди ешко, но бидете внимателни во периодите на многу работа. Избегнувајте ги полемиките и конфликтите. 

Почетокот на годината е особено добар за полето на кариерата. Ќе успеете да го материјализирате својот напор, а Јупитер ви нуди можност за промена на работното место или унапредување. Ако работите во државна администрација, би можеле да бидете преместено на друго работно место. Но, ако работите во приватниот сектор, првиот квартал на годината исто така би можел да ви донесе промена на работното место, на ваше барање. 

Август би можел да биде тежок за вашата работа. Но, октомври и ноември се идеални за вас. Економската ситуација значително ќе се подобри, а оваа година би можеле да дојдете до свој недвижен имот, или пак да се преселите во нов дом. Април и мај се совршени месеци за овој потег. 

Љубов

Вашиот љубовен живот ќе ви донесе мали предизвици во текот на 2024 година. Затоа, треба да бидете внимателни. Може да дојде до проблеми и раздор во љубовниот однос, поради некое мало недоразбирање. Понекогаш ќе бидете незадоволни со својата врска. Но, наместо да се лутите, потрудете се да ги решавате проблемите со саканата личност. 

Но, околностите нема секогаш да се тешки. Постојат моменти на зближување и продлабочување на врската, особено ако заминете на подолго патување на кое ќе сфатите колку ви значи саканата личност. Ако сте во долга врска, оваа година ќе биде одбележана со брак. 

Но, ако сте сами, не треба да брзате во нови врски. Оваа година ќе биде подобра од претходните, но на вас останува да го изберете она што е најдобро за вас. 

Здравје 

Здравјето е во суштина одлично. Во првите месеци од годината би можеле да имате проблеми поврзани со настинки и грип, но затоа ќе треба да се грижите за своето здравје. Оваа година ќе имате помал стрес поради намалениот притисок на работа, но кога и да се соочите со ваков проблем, важно е да најдете филтер за да ја исфрлите негативната енергија. 

Можни се болки во стомакот, лошо варење, главоболка и кашлици.

Хороскоп по месеци

Јануари – посакувате добра професионална прилика. Работите се средуваат полека, но само ако сте инспирирани од енергијата околу вас. Бидете уверени дека доаѓа крај за некои проблеми со кои се соочувавте во изминатиот период. Вашата желба за љубов се остварува, така што слободните претставници би можеле да сретнат една посебна личност овој период. 

Февруари – Соочени сте со некои препреки, па затоа можеби ќе се чувствувате како нешто или некој да е против вас. Имате потенцијал да се изборите со сите предизвици, но само треба да верувате во себе. Бидете флексибилни во односите со луѓето, но имајте на ум дека не можете да им угодите на сите.

Март – Некој ве провоцира, но имајте предвид дека тоа нема да трае вечно. Тензиите би можеле да настанат на работното место, но и во вашите лични односи, но на вас останува да издржите. Ако сте во врска, имате голема љубов и поддршка од саканата личност. Не барајте покачувања од овој месец, тешко ќе ви биде да дојдете до она што го сакате.

Април – Некои ситуации би можеле да ви предизвикаат потешкотии. Некогаш сте во искушение да се предадете, но овој месец ќе се борите да победите. Некои работи ги гледате поинаку од другите и тоа ви предизвикува добро чувство. Свесни сте дека сте посебни. Не ја губете присебноста, тоа е најдобриот став за да постигнете успех. Не се откажувајте од своите идеи, само малку почекајте.

Мај – Од вас енергиите бараат да забележите добро како некоја ситуација се развила и да го следите нејзиниот тек. Овој месец е одличен за да се посветите на своите идеи и да побарате поддршка за нивна реализација. Ако сте во врска, чувствувате стабилност и не сакате да дозволите никој да го разниша тоа. Слободните претставници преферираат авантури повеќе од нешто стабилно.

Јуни – Влегувате во пријатна фаза. Среќни сте и оптимистични и лесно остварувате влијание над другите луѓе. Освен тоа, лесно се инспирирате од другите и така собирате идеи. Ова е одличен период за вас. слободните Лавови се вистински заводници овој месец. Обожавани сте од сите околу вас.

Јули – Работите се одвиваат во ваша корист. Овој месец ви носи целосно уживање. Меѓутоа, склони сте кон умереност и не претерувате во ништо. Ако во врската се соочите со проблеми, најдобро е да разговарате за тоа со саканата личност. Не се трудите да ги контролирате сите ситуации, тоа е невозможно.

Август – Се чувствувате дека вртите во круг, а тоа влијае на вашето расположение. Но, доаѓаат нови можности кои ќе ве мотивираат. Ако сте во врска, добро е да најдете време за саканата личност. Ова е одличен месец за одмор или кратко патување. Слободните Лавови би можеле да се запознаат со личност од друга држава.

Септември – Искористете го овој период за да решите некои работи кои чекаат на вас. Донесете ги најдобрите одлуки за себе и не се правдајте за она што сметате дека е праведно. Во љубовта, ве очекуваат позитивни ситуации без оглед на вашиот љубовен статус. Препуштете се на љубовта и уживањето.

Октомври – ова е енергија која ве поттикнува да создавате и да се борите. Успехот е неизбежен за вас. Лесно ви оди со секоја иницијатива или креација. Можни се и партнерства, но и финансиска добивка. 

Ноември – преземете контрола. Потрудете се сите ситуации да ги видите од еден поинаков агол, за да знаете што е потребно да преземете. Важно е да преземете акција и да покажете решителност. Овој месец ви носи пријателства кои многу ќе ви помогнат и ќе останат во вашиот живот на подолг рок.

Декември – Енергијата која ја носи последниот месец од годината е поврзана со нови личности кои ќе станат дел од вашиот живот. Ова е месец во кој треба да верувате во чуда. Во љубовта, се наоѓате на вистинското место. Имате партнер кој ве разбира и не ви е потребно ништо повеќе. Слободните претставници би можеле да се заљубат во личност од работа.