Овен

Овен (21. III – 19. IV)

Работа

Денеска ќе бидете бавни и незаинтересирани за работа. Сите работи ќе ги завршувате половично. Внимавајте на последиците.

Љубов

Саканата личност сака да започне искрен разговор за иднината, но вам не ви е до тоа.

Здравје

Проблеми со грлото.

 

Работа

Чувствувате голем финансиски притисок и не знаете како да се поставите. Сакате повеќе да заработувате, но тоа не е возможно на работата која ја имате. Можеби е време да се ангажирате на дополнителна работа. Во меѓувреме, побарајте помош од некого од вашето семејство. 

Љубов

Не си ги отежнувајте работите на ова поле. Само смирете се и оставете работите да се средат сами од себе. 

Здравје

Добро се чувствувате.

jordan shoes for sale outlet kids

Се подготвувате за пат кој воопшто нема да биде лесен. За среќа, не одите сами туку со личност на која можете да се потпрете. Ќе успеете да размислите за тоа што ви се случуваше во изминатиот период и да сфатите што сакате понатаму за себе.

Работата ви е многу важна, но ви изгледа како да не сте на вистинското место. Немате многу голема мотивација и волја да работите како порано бидејќи знаете дека вашиот напредок не зависи само од вас самите, туку од некакви врски.

Крајот на месецот носи проблеми со колковите, за што би било добро да посетите лекар. Можни се и настинки, па затоа ќе биде важно да се храните здраво и да земате важни витамини и минерали.

Nike Zoom All Out Flyknit

За Овните, 2019 ќе биде година на успеси и порази, измешани чувства и многу постигнати резултати. Во текот на првите месеци ќе бидете нервозни, па дури и бесни и покрај тоа што ќе ви се случуваат убави работи.

Меѓу вас и членовите на семејството ќе се појави мала дистанца, особено кога станува збор за машките роднини – браќа или татко. Ве советуваме да бидете внимателни. Доаѓаат и финансиски проблеми, а ќе бидете убедени дека вашиот живот се распаѓа, иако тоа во реалноста нема да биде така.

Сепак, генерално оваа година ќе ви донесе сила и самодоверба, благодарение на тоа што ќе успевате постојано да одите напред. Постои можност ситуацијата на ова поле значајно да се подобрува  -  да пронајдете нова работа или пак да напредувате на старата. Крајот на годината носи убава финансиска добивка и сјајен период за вложување или купување на некои недвижности.

Ако имате проблеми со здравјето, тие ќе се средат до летото 2019 година, но би требало да се занимавате со вежбање и здрава исхрана, ако сакате да останете здрави и убави.

Вториот дел од годината носи исполнување на многу желби за Овните. Подгответе се, ве очекуваат убави патувања и свечености. Како што годината ќе се приближува до крајот, ќе забележувате дека сте помирни и посреќни.

New Balance M530PSB