Бик

Бик (20. IV – 20. V)

Работа

Моментално не сте подготвени за голема одговорност. Одмарајте денеска.

Љубов

Немате доволно доверба во врската. Тоа е она што ве мачи сега.

Здравје

Хронични проблеми.

Работа

Sвездите ви се наклонети на ова поле. Продолжете на истиот начин, бидејќи ви оди добро. Само внимавајте на финансиите за да не трошите многу.

Љубов 

Во вашиот живот влегува нова личност на која нема да можете да и одолеете.

Здравје

Вежбајте повеќе и водете сметка за своето здравје.

Работа

Почетокот од месецот ви носи ангажирање во сите работи кои се започнати, а треба да ги доведете до крај. Најголем дел од обврските ќе успеете да ги завршите на време, но тоа ќе ви помогне и да остварите дополнителна заработувачка. Можно е и да почнете нов и профитабилен проект или нова работа. Вашиот настап ќе биде на висина на задачата и ќе ви донесе позитивни поени. Ќе имате добро чувство како да се претставите пред другите. 

Сепак, внимавајте на односите со надредените бидејќи можно е да наидете на барања од нив кои нема да сте во можност да ги исполните. 

Невработените Бикови ќе можат да најдат работа во областа на сообраќајот и комуникациите. 

Љубов

Ако сте во врска: Можни се мали несогласувања со саканата личност, особено на почетокот на месецот. Незадоволството од страна на партнерот ќе биде поради вашето постојано отсуство. Ќе морате искрено да разговарате и да се прилагодите на барањата на партнерот. 

Ако сте слободни: Ќе чувствувате голема потреба да минувате време сами и да се одалечите од оние кои не ви одговараат. Средината на јули ќе отидете на една забава каде ќе сретнете личност која многу ќе ви се допадне. Можна е и врска. Некои Бикови можно е да почнат љубов на работното место. 

Здравје

Потребно е повеќе да се движите и да водите здрав живот. На почетокот на месецот ќе имате мали проблеми со желудникот и дигестивниот систем. 

Судејќи по хороскопот, оваа година ќе биде исполнета со изненадувања и чудесни случувања. Годишниот хороскоп за Биковите предвидува и многу сјајни шанси за напредок во кариерата и остварување на поголем профит. Студентите ќе имаат можност за усовршување и почеток на сјајна кариера во странство. Биковите кои имаат веќе остварени кариери ќе успеваат да ги завршат своите обврски на време и да ги импресионираат шефовите. Тие ќе предлагаат постојано креативни идеи за напредок на целата компанија.

Семејниот живот ќе биде исполнет со љубов и убави односи со членовите на семејството и блиските. Сепак, ова е време кога ќе морате да поставите приоритети, да направите долгорочни планови и малку повеќе да се посветите на себе.

На Биковите им се советува да не брзаат и да не потклекнуваат пред желбите, бидејќи би можеле да западнат во лични или финансиски проблеми. Ќе бидете заинтересирани да го збогатите својот социјален живот, да идете на забави што не е својствено за вас.

Положбата на планетите носи одлично влијание на сите животни полиња, но и создавање нови врски, а за многу припадници на овој знак, 2019 носи и можности за брак.

Здравјето ќе биде на завидно ниво, но не би било лошо да бидете внимателни околу изборот на храната и да вежбате повеќе.

Nike Tiempo Legend VI FG