Пролетна салата со пилешко

Од само неколку состојки ќе направите вкусна и необична оброк салата.

Потребни состојки:

300 гр. пилешки стек

200 гр. боровинки

80 гр. рукола

100 гр. фета

Маслиново масло

Сол, бибер

Начин на подготовка:

Посолете го пилешкото месо и испржете го на маслиново масло. Исечете го на текни парчиња и промешајте со фета сирење, боровинки и рукола.

Зачинете со маслиново масло и по потреба посолете.