Моќна витаминска бомба: Рецепт за вкусен и здрав пијалок полн со минерали

Здрав овошен пијалок – совршена дневна доза на витамини, минерали и антиоксиданти!

Наполнете го своето тело со минерали и антиоксиданти!

Состојки:

  • 50 гр. капини
  • 50 гр. боровинки
  • 50 гр. јагоди
  • 50 гр. црно или црвено грозје
  • 125 мл. кокосова вода
  • 1 лимета

Подготовка:

Измијте го овошјето и изблендирајте се заедно.

Исечете ја лиметата на половина и исцедете ја со рака.

Додадете го сокот во блендерот по вкус.

Истурете го сокот во чаша и уживајте.