Рецепт на денот: Песто тестенини со сланина и пилешко

Како да направите вкусен и богат оброк, без да мора да валкате 5 садови? Ова видео е одговорот на прашањето. Погледнете како може да направите тестенини со песто сланина и пилешко месо и тоа користејќи само едно тенџере. Потребни состојки: Сланина, пилешко, тетсенини, спанаќ, кромид, лук, млеко, песто, пармезан, сол, бибер и пиперка во прав.