Детокс пијалок за блескава кожа и намалување на килограмите

Доколку се храните здраво, не ви е потребно магично стапче за да ги постигнете посакуваните резултати.

Ова е еден од најдобрите пијалоци со кои можете да го започнете денот, а кога денот почнува со чаша полна хранливи материи, тогаш несомнено си помагаме за подобрување на нашето здравје.

Потребни состојки

1 парче лубеница

1 грејпфрут (цеден сок или исецкан на парчиња)

1 лажица ленено семе

неколку листови нане

неколку листови спанаќ

Измешајте ги сите состојки во блендер и конзумирајте го овој смути пијалок наутро. Тој е одлично богатство на природни состојки бидејќи содржи витамини А, Ц и К, како и бакар, магнезиум и калиум. Придонесува за блескава кожа, забрзување на метаболизмот, намалување на холестеролот и поттикнување на слабеењето.