Природен напиток за слабеење кој дава резултати за 7 дена

Постои едноставен напиток кој помага за намалување на мастите на стомакот и целулитот, а кој дава неверојатни резултати за брзо време. 

Намалувањето на килограми и ослободувањето од мастите и целулитот не се воопшто лесни чекори, но постојат многу природни состојки кои можат да ни помогнат во ваквата борба, одржувајќи нè истовремено здрави и витални.

Потребни состојки:

2 лажици јаболков оцет

1 шолја сок од грејпфрут

1 лажица мед

Додајте ги сите состојки во блендер и помешајте додека не добиете напиток во кој сите состојки се добро измешани. Јаболковиот оцет е одличен бидејќи ги топи мастите и го намалува апетитот. Медот ја убива киселоста.