Млад возач прегази 74-годишен пешак во Скопје

74-годишен скопјанец е тешко повреден откако бил прегазен од млад возач на една скопска улица. 

Вчера во 19.50 во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Македонско-косовска бригада“ во Скопје, патничко возило „фолксваген туран“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(23) удрило во пешак Ќ.А.(74), двајцата од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот Ќ.А., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ - Скопје, информираа од полицијата во дневниот билтен. 

Извршен бил увид на увидна екипа од СВР Скопје.