Чоколадни колачи со пире oд костени

Неверојатна комбинација на вкусови.

Состојки:

200 гр темно чоколадо
100 гр пире од костени
150 мл слатка павлака
75 гр кафеав шеќер
Какао

Подготовка:

Сите состојки, освен какаото, ставете ги во сад и стопете ги на пареа. Измешајте ја смесата и оставете ја да се излади, а потоа ставете ја во фрижидер околу четири часа.

Со помош на лажичка земајте од смесата и правете топчиња. Посипете ги со какао и чувајте ги на ладно место.