СОСТОЈКИ:

200 гр обланди

100 гр чоколада

100 гр мелени ореви

50 гр горко чоколадо

1 лажица масло

ПОДГОТОВКА:

Обландата се сомелува, а чоколадото со горкото чоколадо се растопува со малку масло.

Се додава обландата и се меша.

Се додаваат мелените ореви и се се меша за смесата да се изедначи.

Се формираат бомбици.

Се валкаат во ореви.