Млада Месечина во Близнаци: Што ги очекува хороскопските знаци?

Вечерва небото е осветлено од младата Месечина во љубопитните Близнаци.

Photo by Victoria Morgan on Unsplash

Близнаците се променлив воздушен знак кој ја претставува двојноста на човековото постоење: добрина и зло. Негативност и позитивност. Одливи и текови. Претпоставувате дека го разбирате животот преку свои очи, но некој друг може да ја доведе вашата свест до нова перспектива. 

Што го очекува вашиот знак?

Овен

Прифатете ги новите навики, манири и поврзувања со другите. Оваа млада месечина кај Близнаците прави поврзување со Венера, планетата на убавината и задоволството. За вас, ова може да резултира со мали флертувања и авантури, што ќе донесе повеќе радост во вашите секојдневни предизвици. Избегнувајте да се изгубите во прекумерно анализирање на однесувања и давање образложенија кон другите луѓе. Откако ќе дозволите да уживате во моментот, можете да направите простор за ширење на вашата внатрешна светлина.

Бик

Една од вашите супермоќи е напредок во односите со другите луѓе. Истакнувањето преку социјалните мрежи и развивањето однос со познаниците се предизвици кои можат да ги заплашат дури и најдобрите продавачи. Оваа млада месечина ви носи неверојатно убави контакти и поврзувања. 

Близнаци

Ова е одлично време за вас, Близнаци. Јупитер, планетата на среќата и знаењето, е во вашиот знак, што поттикнува саморефлексија. Всушност, ова е вашата можност еднаш во 12 години да го искористите она што го знаете и да се трансформирате себеси. Со новата месечина во Близнаци, можете да се усогласите со универзалните ритми со тоа што ќе ги наведете вашите лични цели и вашите потреби. На вашите цели ќе им треба подолго од еден лунарен циклус за да се манифестираат, затоа започнете веднаш.

Рак

Некои луѓе велат дека не постои вистинска поделба помеѓу потсвеста и свесното. Сите ваши мисли се соништа, а вашите соништа се исклучително волшебни верувања. За време на младата месечина во Близнаци, може да се чувствувате како вашата интуиција да зборува погласно од вообичаено - ако е така, веројатно треба да се слушате себеси. 

Лав

Вие навистина може да напредувате кога ќе научите да дозволите да сонувате гласно. За време на оваа млада месечина, уметноста на самопотврдување може да ви помогне да ги потврдите вашите замисли и да преземете акција. На што сте спремни да се посветите? Обидете се да започнете со дневна потврда. Вашата подготвеност да се посветите на целите половина од битката.

Девица

Новите фази во вашата кариера се целосно на дофат ако сте спремни да преземете ризик. Со тоа што Јупитер патува еднаш во 12 години низ вашата куќа на кариерата, можете да напредувате преку вашата подготвеност да користите практично знаење. Усовршете ги вашите меки вештини, посетете курс за сертификација и аплицирајте за таа нова работа која одамна ја посакувате.

Вага

Одличните идеи можат да ве издвојат меѓу другите. Само погрижете се да не дозволите вашата возбудливост да ве одведе по неодржлив пат. Оваа млада месечина ве поддржува сериозно да размислите за новите авантури, како што се патувањата, книгите и образованието. Дозволете му на умот да истражува.

Шкорпија

Вас, драга Шкорпија, ве повикува универзумот да го зауздите вашиот ентузијазам и да го балансирате задоволството и одговорноста. Да, забавата е важна, но дали ги избегнувате вашите обврски и ги исфрлате приоритетите? Учењето да допрете и да ги чувствувате вашите емоции може да ви помогне да го прифатите токму она што ви е потребно.

Стрелец

Толку многу значајна љубов влегува во вашиот живот токму сега, а не само типот на љубов што ве тера да се чувствувате неверојатно романтично. Овој период би можеле да налетате на некој кој ќе ве натера да се заљубите во уши. Дали тоа ќе се претвори во свадбени ѕвона или во патување во странство, зависи од среќата!

Јарец

Расчистувањето на потиснатите мисли и грижи создава простор за нов начин на однесување, Јарец. Може да имате големо задоволство кога знаете дека вие сте Волшебникот од Оз во вашиот живот. Одвојте малку време зад кулисите за да ги прилагодите административните проблеми и да ги решите техничките проблеми.

Водолија

Трансформацијата е вашата тема за оваа млада месечина. Кога мислите дека сте го нашле она што одговара, ќе бидете повикани да размислите за нови перспективи и предизвици. Бидете сигурни дека секогаш сте способни да зачекорите на вистинскиот пат. Можеби нема да бидете онаму каде што сакате да бидете на долг рок, но ве молиме уживајте во трката. Можеби нема време да застанете и да ги помирисате цвеќињата, но секако можете да им се восхитувате на глетките околу вас. 

Риби

Дел од растот е откажување од предвидливоста. Меѓутоа, во моментот кога ќе го проширите вашиот светоглед, растете и вашите ситуации се менуваат. Оваа млада месечина поканува нови сетила, звуци и стилови во вашиот домашен живот. Размислете за разубавување на вашиот ден така што ќе се јавите на блиска личност или пак ќе се посветите на некаква промена во вашиот дом.