Како празниците да ги зачините со добар секс

Доколку добриот секс е на вашата новогодишна листа на желби, еве неколку совети да ги остварите.

Менувајте пози

Не лежете мирно. Менувајте пози и во сексот внесете малку забава. Вежбајте го телото, а и мажот може така подолго да издржи. Започнете со мисионерската положба, бидете одозгора за подлабока пенетрација и силна стимулација на клиторсиот, а завршете со жешка кучешка поза. Сигурно дека и двајцата ќе уживате.

Унапредете го оралниот секс

Не е важно кој го пружа, а кој го прима, воспоставете контакт со очите. Најважната поза за орален секс е оној што се задоволува да седи на крајот на креветот, а оној кој задоволува da е клекнат на подот пред него. Секако вреди да се проба.

Казнете се за гревовите

Зошто лесното тепање по задникот или лесното камшикување би биле резервирани само за порно филмовите. Кога еднаш ќе ја почувствува вашата казна, сигурно дека се почесто ќе грешите. Уште ако се потрудите и убаво да се облечете, тогаш сигурно ќе си поминете убаво.

Разиграјте се

Изберете песна која ви е секси и подгответе мал стриптиз спектакл. За жените е препорачливо заводлива гардероба, црвен кармин, вртоглаво високи потпетици и божиќна капа. Запалете ги само сијаличките и сигурно ќе имате секс за паметење.

Набавете гумена шатка

Нормално таква која вибрира. Наполнете ја кадата со сапуница и уживајте заедно во игрите под вода. Ако кадата ви е премала за двајцата, мажот нека ја гледа жената како се самозадоволува. Тоа се сцени кои не се забораваат.