Брестовац со две промени во тимот за вечерашниот меч со Исланд

Македонската ракометна селекција вечерва од 20 часот по втор пат ќе ги одмери силите со репрезентацијата на Исланд. Ова е првата меч топка за „црвено-жолтите“ за пласман на ЕП 2020 година.

За овој дуел селекторот Данило Брестовац се реши за промени во ростерот во однос на тимот кој во Рејкјавик славеше против истиот ривал в средата.

На местото на Бојан Маџовски и Томислав Јагуриновски во комбинација за настап вечерва ќе бидат Димитар Димитриоски и Мартин Серафимов.

nike air max 1 sale