Видео: Доручек каков што не сте пробале досега!

Помешајте ги состојките, ставете ги во микробранова и уживате во прекрасниот појадок!

Состојки:

Исечкан домат (во конзерва, а може и свеж)
1 лажичка исечкан кромид
1 јајце
Свеж босилок
Пармезан
Малку суви пиперки (по вкус)

Подготовка:

Во една шолја ставете го исецканиот домат (или конзервата), додајте го кромидот, ставете сол и промешајте. Додајте едно јајце и ставете го во микробранова. Нека стои така 3 минути. Кога јајцето ќе биде готово, извадете го и потоа внатре додајте ја сувата пиперка, свежиот босилок и пармезаност. Послужете го овој оброк со крцкав тост и навалете на експресниот доручек кој ќе го обожава секој што ќе го проба.

Погледнете го и видеото подолу: