Направете нешто необично и многу вкусно, сос со зденки за највкусни тестенини кои сте ги пробале некогаш.

СОСТОЈКИ:

1 шолја млеко

Пакетче зденки

малку сирење

малку кашкавал

ПОДГОТОВКА:

Млекото се става на оган па се додаваат зденките.

Се убаво се крчка и се ставаат сирењето и кашкавалот.

Се посипуваат тестенините кои сме ги свариле во солена вода.