Оние кои страдаат од висок притисок и покачен холестерол се постојано во потрага по природен лек со чија помош ќе ги избалансираат сите параметри во крвта.

Неодамна научниците потврдија дека навистина постои природен лек за регулирање на притисокот и на холестеролот.

Она што ви е потребно за овој волшебен напиток кој ќе ја подобри вашата здравствена состојба сигурно веќе го имате во вашата кујна.

Состојки:

  • Лук
  • Ѓумбир
  • Јаболков оцет
  • Сок од лимон
  • Мед

На следната страна видете како правилно да го подготвите овој напиток…