Ова е најмоќниот напиток за чистење на црниот дроб

За чистење на црниот дроб и исфрлање на непотребните токсини и маснотии, потребна ни е исхрана која ќе ни помогне во тоа.

Сепак, постои еден напиток кој има огромна моќ да го исчисти нашиот црн дроб, а со тоа и да ни овозможи подобро здравје и расположение.

Потребни состојки:

6 лимони

½ литар чиста вода

1 парче ѓумбир

4 чешниња лук

1 исцеден грејпфрут

2-3 свежи лимети

Малку ким

Начин на подготовка:

Исчистете ги ѓумбирот и белиот лук и заедно со лимонот исечете ги на кришки. Внимавајте лимонот да е добро измиен претходно.

Ставете ги сите состојки заедно во блендер и измиксирајте добро. Потоа, смесата ставете ја во тенџере и прелијте ја со вода. Кога смесата ќе се извари, тргнете го тенџерето од оган, оставете да се олади, а потоа исцедете го напитокот.

Пијте го секој ден додека имате од смесата. Започнувајте го денот со него.

cheap nike air max 90