Храната и пијалоците кои ги внесуваме во телото значително влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку потта, плунката или големата и малата нужда.

Сакате да бидете сигурни дека вашето варење функционира како што треба и сакате да ја отстраните секоја можност за лош здив и непријатен мирис на пот, тогаш подгответе го овој вкусен, заситувачки и многу здрав напиток од кој вашето тело, но и партнер и пријател ќе бидат многу задоволни.

Состојки:

– 2 јаболки

– 4-5 листови свеж кељ

– 1 китка магдонос

– 1 исцеден лимон (сок)

– 1 парче ѓумбир

– Состојките добро измијте ги во ладна вода и сите заедно ставете ги во блендер

– Ако овошјето и зеленчукот не се разладени во блендерот додадете и неколку коцки мраз

– Се добро измешајте, и консумирајте наутро на празен стомак или меѓу оброците.