Брзи и лесни ситни колачиња: Рум гнезда со вишни

Совршени колачи за љубителите на рум, кој лесно и брзо се спрема.

СОСТОЈКИ:

500 гр. мелени бисквити

50 гр. мелени ореви

250 гр. шеќер во прав

1 маргарин

3 лажици какао

1 лажица рум

50 гр. чоколадо

3 лажици масло

неколку вишни

ПОДГОТОВКА:

Се мешаат заедно мелените бисквити со шеќер во прав, рум и какао, па маргаринот кој ќе го растопите.

Се замесува и ако е потребно се додава млеко да се замеси убаво.

Се прават гнезда, а во средина се става вишна. Се топи и чоколадо со масло и се става врз вишните.

Се лади.

cheap nike free run 5.0