Брз и вкусен ролат со кршени бисквити

Состојки:

400 гр. бисквити

1 филџан млеко

1 филџан вода

шеќер од 200-300гр

1 чоколадо за готвење

1-2 лажици какао

½ коцка маргарин

Подготовка:

Додека се зоврива млекото заедно со шеќерот, се кршат бисквитите во поголем сад. Потоа во зовриеното млеко се додава маргаринот, чоколадото и какаото. Сето тоа се меша и се додава во садот со бисквитите. Кога ќе се добие смесата се формира ролат со помош на најлонска фолија. Се остава да се олади и потоа може да се сече.

Добар апетит!

cheap nike free run 5.0