Ерик Бејли на својот твитер профил испрати слика на која седи заедно Антонио Валенсија, а во позадина се и Пол Погба и Антоан Марсијал. Над сликата, Бејли напиша „Македонијо, ние доаѓаме!“.

Манчестер Јунајтед се очекува да пристигне некаде пред 13 часот.