Жена од Велес ограбена во Скопје

На 14.04.2022 околу 23.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на на ул.„50 дивизија“ едно лице со закана одзело пари од Д.Т.(34) од Велес, вработен како доставувач на храна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.