Земјотрес почувствуван во Македонија

Во 17 часот и 24 минути по локално време, со јачина од 3,5 степени според рихтеровата скала почувствуван е земјотрес со епицентар до границата помеѓу Албанија и Македонија.

Како што јавуваат сеизмолозите, земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

nike air max 1 sale