Викенд хороскоп: 10-12 март

Пристигна хороскопот за викенд.

Photo by Allef Vinicius on Unsplash

Овен

За родените во овој знак, овој викенд носи можности самите да преземете иницијатива и да направите работите да се случат. Време е да бидете проактивни, а комуникацијата е клучна ако имате потреба да ги изразите своите чувства. Ако работите на некој важен проект, имајте на ум дека важно е да излезете од својата сигурна зона. Прифатете ја промената и покажете самодоверба.

Слободните Овни се насочени кон анализа на нивните поранешни врски, со цел да сменат некои работи во нивниот љубовен живот. Пробајте да направите нешто ново за да излезете од рутината.

Бик

За Биковите, ова е викенд на среќа  и љубов. Ако сте во врска, се наоѓате на среќно место и се чувствувате дека ништо не ви недостасува. Покажете посветеност кон саканата личност, со зборови, но и дела. 

Слободните претставници ќе бидат меѓу луѓето. Покажете оптимизам и покажете отвореност кон новите луѓе. Ако се најдете себеси во центарот на вниманието, не се плашете од тоа. Ова е ваше време да блеснете и да привлечете интересни луѓе кон себе. Ако се чувствувате несигурно, само следете го својот глас.

Близнаци

За родените во овој знак, викендот носи чувство на исполнетост. Планирајте и организирајте го своето време за да го остварите она што го посакувате. Ако сте во врска, ќе имате голема поддршка од саканата личност. Убаво е да се чувствувате разбрано и ценето.

Слободните Близнаци можат да очекуваат почеток на нова врска. Многу работи би можеле да се случат овој викенд. Бидете свесни за луѓето во вашата околина и послушајте ја својата интуиција ако ви пријде некој кој отворено ќе ги покаже своите емоции. Добрите работи се пред вас.

Рак

Раковите ќе покажат одредена цел и јаснотија овој викенд. Имате позитивна енергија во себе и околу себе, па затоа искористете ја за добро. Ако сте во врска, посветете се на некаква заедничка активност. Можеби е добро викендот да го поминете заедно.

Слободните Ракови ќе уживаат и ќе се забавуваат. Имате многу енергија, па затоа поминете го времето со луѓе кои ви носат добро чувство. Ако запознаете нова личност, дајте си време да ги запознаете, без притисокот во однос на она што би можело да се случи.

Лав

Лавовите би можеле да се соочат со мали предизвици овој викенд. Ако сте во врска, на вашиот партнер му е потребно внимание, но вие како да не го забележувате тоа. Важно е да се одважите и да покажете подготвеност за компромис. Дајте и на вашата сакана личност љубов и внимание. Таа го заслужува тоа.

Слободните Лавови не треба да носат големи одлуки. Важно е да се фокусирате на себеси и на грижата за себе. Не размислувајте за иднината, фокусирајте се на сегашниот момент, овој викенд.

Девица

За Девиците, ова е одлично време да се фокусираат на личен развој. Најдете време да направите евалуација на вашите цели и да поработите кон нивно исполнување. Ако сте во врска, би можеле да забележите дека вашиот партнер ви ја дава сета поддршка која ви е потребна и тоа ќе ве направи среќни.

Слободните Девици имаат потреба од мала пауза на ова поле и посакуваат да се фокусираат на себеси. Поминете време правејќи го она што ве прави среќни. Можеби е добро да се фокусирате на врските од минатото за да извлечете некои лекции и со свежа енергија да продолжите напред.

Вага

За Вагите, викенд хороскопот носи мали проблеми на полето на љубовта. Можни се недоразбирања со саканата личност, па ако нешто се случи, пристапете и на секоја ситуација со отворен ум. Избегнувајте да бидете водени од емоциите бидејќи тоа ќе направи само поголема штета. Ако ви е потребно време да бидете сами, направете го тоа.

Слободните Ваги се фокусирани на интроспекција. Искористете ја можноста да се фокусирате на вашите потреби и да утврдите што точно сакате на ова поле. Не брзајте никаде, верувајте му на својот инстинкт.

Шкорпија

Родените во овој знак имаат потреба да ги наполнат батериите. Посветете се на вашите интереси и хобија, особено на оние кои ги имате заборавено во последно време. Ако се чувствувате заглавено, тоа ќе ви донесе свежа енергија. Патување би ви дошло добро во претстојниот период.

Слободните претставници не размислуваат за љубов и романса. Наместо тоа, фокусирани сте за вмрежување и градење пријателства.

Стрелец

Стрелците ги очекуваат изненадувачки планови. Бидете подготвени за промени, но и спонтаност. Не се плашете да испробате нешто ново. Ако се чувствувате како да сте заглавени во последно време, сега тоа се менува. Вашиот викенд ќе биде прекрасен особено ако сте заљубени бидејќи во прегратките на саканата личност ќе ви биде најубаво.

Слободните Стрелци се фокусираат на себеси. Ова е време за саморефлексија и изнаоѓање на она што вистински го сакате во врската. Тоа може да ви помогне да ја најдете вистинската личност.

Јарец

Јарците ќе се потрудат да го најдат балансот во својот живот, овој викенд. Фокусирајте се на себеси, но и на односите со другите. Направете план како ќе направите хармонија во вашиот личен и професионален живот. Вие самите знаете што е најдобро за вас.

Слободните Јарци ќе имаат силна потреба да се поврзат со нова личност, овој викенд. Ова е добро време да запознаете нови луѓе. Би можеле да бидете изненадени од оние кои ќе ги запознаете. Бидете свои и така вистинската личност ќе дојде до вас.

Водолија

За Водолиите ова е одлично време да се потрудат да ги покажат своите емоции. Ако сте во врска, бидете отворени за компромис и избегнувајте непотребен конфликт. Запаметете дека врските се двонасочна комуникација и треба да бидете подготвени да земате, но и да давате.

Слободните Водолии се фокусираат на тоа да ги прошират своите хоризонти, а тоа ќе ги однесе кон нови луѓе. Не се плашете да испробате нешто сосема ново.

Риби

За Рибите ова е миг кога ќе бидат фокусирани на креативноста. Имате блиски пријатели со кои ќе сакате да го поминете слободното време и да уживате во заедничкото дружење. Но, не заборавајте на саканата личност ако сте во врска.

Зафатените Риби ќе се фокусираат на нови хобија. Ќе посакате да направите нешто ново за себе и така да го подобрите своето секојдневие.