Настан:  Втор роденден на „Јавна соба“

Локација: Јавна соба

Почеток: 22 часот

Опис: Низ сите 3 ката на Јавна Соба ве очекуваат музика, изненадувања и полно ваши и наши драги луѓе. Главен гостин е Грамофонџије или Марко Миличевиќ од Белград, а покрај него ќе може да чуете и многу други македонски дј-и и џез музичари.

 

Настан:  Wild for the night

Локација: Капан Ан

Почеток: На полноќ

Опис: Скопје е следната дестинација за хардкор ЖУРКА! Вечерва со почеток на полноќ се гледаме во клубот Капан ан!

 

Настан:  Хуманитарна забава

Локација: Колектив

Почеток: 21,30 часот

Опис: Биди хуман помогни, незнаеш животот што носи е мотото за хуманитарна забава во Кафе Бар Колектив во соработка со црвен крст. Затоа сите кои сте во можност дојдете забавувајте се и донирајте за двете семејства кои предходната недела во нас. Маџари ги загубија своите домови во пожар изгорени до темел.

Во сабота ќе ве забавува Диџеј Тафта (латино, регетон, салса и бачата) и Live Band (мак и екс ју хитови)

 

Настан:  СЕДУМ – Изложба на модна колекција од Марија Атанасова

Локација: Концепт 37

Почеток: 21,00 часот

Опис: Concept 37 и Paratissima Skopje продолжуваат со серијата колаборативни настани на кои ќе се презентираат делата на домашните уметници. Во сабота ви ја презентираме изложбата на модната колекција СЕДУМ од брендот ATAMI на Милена Атанасова

 

Настан:  Day Off

Локација: Led Zeppelin GuitarBar

Почеток: 22,00 часот

Опис: /

 

Настан:  DJ Guardian

Локација:VOX Club

Почеток: На полноќ

Опис: /