Neptun и светскиот BEAUTY-TECH бренд FOREO донесоа револуција во домашната нега на лицето

На 15.06 во Neptun, East Gate се одржа промоција  на шведскиот beauty-tech бренд FOREO  Гостите имаа можност да се запознаат со FOREO уредите и начинот на нивна употреба од страна на регионалниот едукатор за Форео Ивона Савичевиќ.

На двочасовната коктел промоција присуствуваа гости од јавната сфера, мејк ап артисти, медиуми кои преку непосредна комуникација со бренд амбасадорот први дознаа за бенефитите од користењето на овие уреди кои веќе ги освоија срцата на познатите личности како: Викторија Бекам, Ким Кардашијан, Меган Маркл, Мајли Сајрус, Синди Крафорд, Криси Тајген и Рита Ора.

Темелното чистење на лицето е првиот чекор од квалитетната рутина за нега, а LUNA 3 го подига овој ритуал на повисоко ниво. Патентираните T-Sonic пулсации и меките силиконски допирни точки во само една минута овозможуваат длабинско и нежно

Мал, сладок, но моќен – FOREO BEAR е  најсигурниот микростурен уред на светот кој дава неинванзивен лифтинг на лицето.  

Стимулирачката микроструја ја прави кожата еластична и цврста, додека T-Sonic™ пулсациите ги опуштаат точките со напнатост на мускулите на лицето и ги измазнуваат борите. BEAR има 5 микрострујни интензитети, а тренира повеќе од 65 мускули на лицето и вратот.

BEAR се користи во комбинација со хидратантниот SERUM SERUM SERUM, кој ја комбинира антиоксидативната моќ на скваланот и хидратантните својства на хијалуронска киселина. Лесен е, обновувачки и хидратизирачки, а неговата формула со микрокапсули овозможува длабинска апсорпција на врвните состојки и долготраен сјај на кожата.

Луксузни спа моменти и интензивни третмани лица во само 2 минути може да се доживеат и од домашната удобност со единствениот UFO 2 уред, кој спојува термотерапија, криотерапија, T-Sonic пулсации и полн спектар LED светла.

По повод лансирањето на FOREO, специјално само во Нептун East Gate Mall со секоја сметка над 12,000 ден (купени Foreo производи) добивате ПОДАРОК четка за заби FOREO ISSA 3 PEARL PINK.

Погледнете ги сите модели ТУКА