Кратовец силувал малолетна девојка од пробиштипско

Случај на силување на Стара Нова година на малолетно лице е пријавен во МВР, пред двадена. 

На 18.01.2022 во 01:.00 часот 36-годишна жена од пробиштипско пријавила дека на 14.01.2022 Д.М.(27) од кратовско извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

 Известен бил Јавен обвинител и се работи на целосно расчистување на случајот.