Малолетник од струмичко се сомничи дека силувал малолетничка

Малолетник од струмичко село се сомничи дека силувал малолетничка. 

- На 25.04.2024 во Полициската станица Струмица, во присуство на родител, бил повикан малолетник од струмичко село, кој се сомничи дека истиот ден извршил обљуба врз малолетничка од струмичко. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за негово расчистување, известија од МВР во дневниот билтен.