Капитенот на македонската ракометна репрезентација и светски ракометен великан Кирил Лазаров, вечерва уште еднаш со едно големо дело и гест даде поддршка на иницијативата „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“.

Тој на вечерашниот меч на стадионот Камп-Ноу со македонскиот поздрав уште еднаш докажа дека е голем великан и поддржувач за зачувување на нашата земја!