Фото: Километарски колони на граничниот премин Богородица

На граничкниот премин „Богородица“ за излез од земјава нема каде игла да се фрли. Продолжениот викенд направи метеж на преминот кој води до најблиското море.

Според АМСМ, за излез од земјава утрово се чека 30-45 минути, а сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

Фото: Република