Енрике Иглесиас на тонска проба во ВИП Арената на СЦБТ (ФОТО)

Енрике Иглесијас – кралот на латино-поп музиката, предмалку иамше тонска проба во ВИП Арената во СЦ „Борис Трајковски“  каде вечерва ќе одржи концерт во рамки на неговата светска турнеја насловена „Секс енд Лав“ (Sex and Love).

На концертот ќе биде промовиран неговиот последен студиски албум, а Енрике ќе ги изведе и неговите добро познати хитови како „Bailando, El Perdon, Not in Love, Hero, Tonight, Bailamos итн.