АМСМ со важно известување за возачите

АМСМ утринава преку вонредно соопштение ги информираше возачите, на кои патишта ќе има промена на режимот на сообраќајот.

- Виадукт трејд известува дека на ден 15.05.2019 - дeнес ќе се започне со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Регионален Пат Р1402, делница Ново Село - граница Бугарија за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај - стои во соопштението на АМСМ.

Diamond Supply PUMA Black Friday