Зафатените Шкорпии ќе имаат незаборавни моменти, додека пак слободните Лавови ќе уживаат во флертот и забавата.

Започна новата година, имаме нови планови и желби, но хороскопот ни носи нови возбудувања.

Што ги очекува хороскопските знаци во љубовта, оваа зима?

Овен

Родените во овој знак ќе уживаат во пријатни моменти, излегувања и флерт. Ако во вашето окружување се наоѓа личност која упорно пробува да ви се приближи, дајте и шанса. Можеби неочекувано, но ќе утврдите дека добро сте постапиле. Особено доколку станува збор за личност која е помлада од вас.

Зафатените Овни ќе имаат период полн со предизвици, кога од една страна ќе бидат притиснати од посесивноста и љубомората на партнерот, а од друга пак со желбата да навлезат во тајна врска. Аферите не се добра идеја и потрудете се да ги избегнете.

Бик

Периодот кој доаѓа е навистина интересен за Биковите. Во текот на зимата, тие ќе запознаат многу интересни личности и нема да знаат што да одлучат. Во тој случај, важно е да се опуштат и да ја послушаат интуицијата, која ќе им каже што е најдобро за нив. Особено внимание обрнете на работата, бидејќи таму е една личност на која и се допаѓате, а која е многу воздржана, па дајте и шанса.

Зафатените Бикови ќе имаат љубоморни сцени и многу тензија со саканата личност. Сепак, треба да се запрашаат колку таквата љубомора е оправдана.

Близнаци

За слободните преставници на овој знак, зимата ќе биде период на заљубување. Конечно некои работи ќе почнат да се менуваат и со тоа ќе бидете многу задоволни. Лесно преку пријателите ќе запознавате интересни личности кои ќе ги освојуваат вашите симпатии. Подготвени сте за сериозна врска, и сакате да се смирите, така што ќе бидете мотивирани да се посветите на љубовта. Сепак, внимавајте тоа да не биде зафатена личност, бидејќи таквата приказна нема да има среќен крај.

На истото треба да обрнат внимание и зафатените Близнаци, бидејќи таквата афера може да го промени односот со партнерот. Некои од зафатените Близнаци ќе посакаат врската да отиде на едно повисоко ниво и ќе размислуваат за брак. Бидете отворени и храбри.

Рак

Раковите кои се во врска или брак ги очекуваат многу проблеми и предизвици, но и нерешени прашања кои долго време биле под тепих. Не е лесно да си признаете себеси некои работи, но тоа мора да се реши, па сега е идеалниот момент. Може да дојде до прекин на некои врски, но и ако се случи тоа, треба да останете смирени и да сфатите дека тоа е најдобро за вас. Врските кои имаат иднина, ќе минат низ предизвици, но сепак ќе останат силни.

Слободните Ракови ги очекува интересен период со многу додворувачи. Дали само ќе се забавувате или до вас ќе ја задржите вистинската личност, тоа останува на вас. Секако, уживајте во љубовната зима.

Лав

Оваа зима носи многу предизвици за Лавовите кои се во врска. Незадоволството со врската и партнерот ќе биде очигледно, но на вас останува да ги смирите страстите и рационално да пристапите на работите. Нема потреба за кавги и расправии, ниту пак за инает. Размислете за тоа што точно ви пречи кај партнерот, што можете да направите во однос на тоа и што треба да цените. Ставете ги работите на вага и размислете што можете да направите и промените.

Слободните Лавови ќе уживаат во слободните врски, флерт и забава и нема да сакаат да се смират. Искористете го овој период за уживање.

Девица

Девиците кои се во врска или брак пред себе имаат добар период, кога станува збор за односот со партнерот. Доколку до сега ве мачеа некои работи, сега е момент да се опуштите и да се препуштите на љубовта. ако во некои моменти ќе имате различни размислувања, не го сметајте тоа за проблем. Движете се заедно кон заедничката цел.

Слободните Девици ќе имаат можност да влезат во сериозна врска, само прашање е кого ќе одберат. Тоа може да биде преку работа, каде постои личност на која и се допаѓате и која би сакала да ви се приближи.

Останатите знаци на следната страна...