Жител на Косово со туѓ пасош сакал да замине од Скопје

Вчера во 12.30 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје, при пасошка контрола било констатирано дека А.Т.(19) од Витина-Косово приложил туѓа патна исправа, информираше денес Министерството за внатрешни работи.

Лицето било приведено за понатамошна постапка.