Викенд хороскоп: 24-26 март

Што ни носи викендот кој е пред нас?

Photo by Amanda Frank on Unsplash

Овен

Овој викенд ви носи лидерство и храбри чекори на полето на кариерата. Ќе се чувствувате охрабрени да преземете нови предизвици и да направите значаен прогрес кон исполнување на вашите цели. Ова може да има и позитивно влијание на вашиот љубовен однос, бидејќи ќе ја почувствувате поддршката од саканата личност и тоа ќе ве направи среќни и исполнети.

Слободните Овни ќе бидат фокусирани на личниот развој. Можно е да посакате да направите мала пауза од љубовта и да поминете повеќе време рефлектирајќи во однос на вашите цели и вредности. Приклучете се во активности кои ви помагаат да излезете од својата сигурна зона. Ова може да ви помогне да дојдете до јаснотија, особено ако не сте сигурни што точно сакате. Потпрете се на својата интуиција.

Бик

Родените во овој знак ќе имаат силна потреба да се фокусираат на своите финансиски цели и стабилност. Ова е добро време да го разгледате својот буџет и трошоци и да ги направите промените кои сметате дека можеби се неопходни. Ако сте во врска, можно е да имате различен пристап кон парите па затоа добро е да имате отворен разговор за тоа што е најдобро за вашите заеднички финансии.

Слободните Бикови имаат нова можност за пријателства или романса. Важно е да бидете отворени за нови искуства и да не дозволувате да се опседнете со разочарувањата од минатото. Не се плашете да и дадете шанса на некоја нова личност. 

Близнаци

Овој викенд ви носи можност за забава, но и нови луѓе во вашиот живот. Би можеле да сретнете нови луѓе кои ги споделуваат истите интереси и страсти. Ако сте во врска, потрудете се да поминете повеќе време со саканата личност. Останете весели и љубопитни.

Слободните Близнаци ќе го искористат викендот за да запознаат нови луѓе. Никогаш не можете да знаете кого ќе сретнете, па затоа имајте отворен ум. Ако сте во потрага по љубов, фокусирајте се на градење позитивни односи со оние кои ќе ги сретнете и не се плашете од ризиците. Љубовта чека на вас.

Рак

Како што приближуваат деновите од викендот, би можело да се јави нервоза поврзана со иднината и насоката во која се движите. Но, наместо да се фокусирате на стравот, посветете се на добрите нешта во вашиот живот. Планетите ве поттикнуваат да обрнете внимание на грижата на себеси, а ако имате партнер тоа да го направите заеднички.

Слободните Ракови не треба да се плашат да го направат првиот чекор. Поставеноста на планетите покажува дека би можела да ви се допадне личност која има слични интереси и вредности како вас. имајте отворен ум, но не брзајте никаде. Дозволете си добро да ја запознаете таа личност.

Лав

За Лавовите, овој викенд е совршен да покажат лидерство и да се посветат на љубовта. Ако сте во врска, искористете го слободното време за да ја продлабочите врската. Направете нови нешта и не дозволувајте да бидете заглавени во рутината  и старите навики. Промената на средината ќе ви помогне да се чувствувате подобро.

Слободните Лавови ќе запознаат нови луѓе. Пробајте да ја забележите личноста која веќе некое време ви се восхитува од далеку. 

Девица

Овој викенд, поставеноста на планетите може да донесе турбуленција во вашите романтични односи. Веројатно ќе се најдете во ситуација да ја анализирате својата врска и да се прашувате дали ја заслужувате љубовта. Но, не дозволувајте да си создавате поголеми проблеми од оние кои веќе ги имате.

Слободните Девици се соочуваат со внатрешен конфликт. Тоа ве спречува во комуникацијата со другите луѓе. Пробајте да откриете што е она што ве кочи. Не се плашете од промените кои ќе ви помогнат да ја најдете љубовта која ја заслужувате.

Вага

Важно е да ја ставите добросостојбата на прво место, овој викенд. Иако сакате да им помогнете на луѓето околу вас, не заборавајте на себе. Ако сте во врска, комуникацијата е клучна тема, овој викенд. Важно е да внесете топлина  и романса во врската и да и покажете на саканата личност колку ви значи.

Слободните претставници се љубопитни во потрага по љубовта. Запознавате многу различни личности, но важно е да и верувате на својата интуиција. Таа ќе ви даде одговор на она што го барате кај другите и во однос на тоа каква личност ви одговара.

Шкорпија

За Шкорпиите, овој викенд носи можност да постигнат напредок на полето на кариерата. Ако чувствувавте стагнација во изминатиот период, ова е добар период да ги разгледате своите цели и да поставите нови, ако тоа е потребно. Верувајте и на својата интуиција и преземете калкулирани ризици. Во текот на следните денови, можно е да дојде до конфликт со личност од вашето семејство или пак близок пријател. Важно е да комуницирате искрено и отворено.

Слободните Шкорпии се фокусирани на личен раст. Можно е да сте во ситуација да учите нови работи за себе. Љубовта и романсата не ви се на прво место, но не се затворајте себеси пред можностите кои можеби доаѓаат.

Стрелец

За Стрелците, ѕвездите најавуваат промени на полето на кариерата. Ова може да предизвика сомнеж и збунетост, но не дозволувајте премногу да се оптоварувате. Разгледајте ги сите опции кои ги имате на располагање и побарајте совет од оние на кои им верувате. Пречекајте ги промените со отворени раце.

Слободните Стрелци ги очекува интересен викенд. Веројатно ќе сретнете личност која со вас ќе ја сподели љубовта за авантура и спонтаност. Не се плашете од ризиците и новите нешта. Препуштете се на непознатото.

Јарец

За Јарците, времето поминато со себеси е најважно овој викенд. Веројатно работевте напорно изминатиот период, па сега ви е потребно да ги наполните батериите. Ова е и одлично време да се фокусирате на вашиот љубовен однос и да и го дадете заслуженото внимание на саканата личност. 

Слободните Јарци имаат потреба да заборават на љубовта, овој викенд. Не ви се допаѓа притисокот, а и лесно се разочарувате од луѓето кои ги запознавате. Следете го сопствениот пат и верувајте дека вистинската личност ќе дојде во вистинско време. 

Водолија

Водолиите се фокусирани на духовност и интелектуални разговори. Најдете време за себеси, за вашите омилени активности, а некои од вас ќе бидат поттикнати да поминат повеќе време со членови од вашето семејство. Бидете тука за оние кои ви значат.

Слободните Водолии имаат потреба да запознаат нови луѓе. Излезете од сигурноста на својот дом и дајте им шанса на другите да ви се приближат. Вистинската личност ќе ве прифати онакви какви што сте, но и вие треба да го направите истото.

Риби

За Рибите, овој викенд е во фокусот на финансиите. Ова е одлично време да го разгледате својот буџет и да направите одредени мали промени. Некои претставници на овој знак ќе бидат поттикнати да инвестираат средства во нов проект или пак да штедат повеќе. Ако сте во врска, ова е одлично време да поразговарате за своите финансиски цели со саканата личност.

Слободните Риби ќе бидат меѓу луѓето, овој викенд. Ако ви се допаѓа некоја личност, покажете ги своите чувства. Ова може да ви донесе нова врска. Правете го она што ве прави среќни.