Вардарци слетаа, Криштопанс излезе гол од авионот (ВИДЕО)

Предмалку слета авионот со европските шампиони, ракометарите на РК Вардар.

Бекот на вардарци Даинис Криштопанс гол излезе од авионот.

Погледнете како изгледаше тоа: