Фото:Спорт1

Вардар не успеа да испише историја, македонскиот тим го загуби трофејот во Лигата на шампионите откако во полуфиналето загуби од Монпелје со еден гол разлика. Во драматична завршница и напнат натпревар, Монпелје го изненади европскиот првак со 28-27.

Монпелје во текот на целиот меч го имаше водството и на крајот заслужено се радува на победата.