Скопјанец нападнат од четири лица кај Железничка станица

37-годишник скопјанец бил нападнат од четири лица во близина на Железничката станица во Скопје. 

-На 03.10.2022 во 10.30 часот М.Х.(37) од Скопје пријавил дека на 01.10.2022 околу 01.30 часот во близина на Железничката станица во Скопје бил физички нападнат од четири лица - соопштија од МВР.

Полицијата работи на расчистување на случајот.