Скопјанец го прободел својот сосед со остар предмет

Скопјанец со остар предмет го прободел својот сосед, информира МВР.

„Вчера во 14:00 часот во СВР Скопје, В.Т.(41) од Скопје пријавил дека околу 09:50 часот во неговиот дом на ул.„Пелистерска“, додека извршувале градежни работи заедно со Ѓ.И. и Д.Ј., дошол неговиот сосед Д.К. и се остар предмет го повредил. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од полицијата.