Се е подготвено за старт на 25. јубилејно финале во Купот на Македонија.

Мечот во Струмица на стадионот „Младост“ започнува за час и половина а во моментов вака изгледа соблекувалната на Пелистер, дресовите чекаат на фудбалерите од Битола.

Фото: Македоснки спорт