Прободен скопјанец - маскирани напаѓачи го нападнале на Кеј

Синоќа околу 22,00 часот во Скопје на улица „Кеј Димитар Влахов“, У.Ш.(20) од село Студеничани, скопско бил физички нападнат од страна на неколку маскирани лица, кои со физичка сила и остар предмет му нанеле повреда во пределот на стомакот.

Од страна на лекар од градската општа болница му биле костатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на настанот.

cheap nike air max 90