Ограбено казино во Карпош

Утрово било ограбено казино на подрачје на Карпош.

- На 10.02.2023 околу 05.05 часот во СВР Скопје е пријавено дека во казино на подрачјето на Карпош, едно лице со закана од вработените одзело пари, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.