Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Според последната одлука на РКЕ цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалија за 1 денар.

Цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се намалија за 1,50 ден/лит.