Насилници претепале малолетник во интернат

Малолетник бил нападнат од четири лица во интернат на подрачје на Карпош.

-С.Б.(54) од Велес во СВР Скопје пријавила дека на 8 мај околу 18.00 часот во интернат на подрачјето на Карпош нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од четири лица, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.