МВР со детали за несреќата кај обиколница: Излетал од патот и удрил во дрва

Скопјанец се здобил со повреди во сообраќајна несреќа во Скопје. Според информации на МВР, вчера во 12:20 часот на автопатот „Мајка Тереза“ - Обиколница на Град Скопје, после клучка Стајковци, патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот М.С. од село Страчинци, скопско, излетало од патот и удрило во дрва.  

Притоа, со повреди се здобил возачот на кого му била укажана лекарска помош во Ургентен центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

nike air max 1 sale