Месечен хороскоп за јуни 2023: Водолија

Ова е убав месец за Водолиите.

Работа

Потребни ви се поддршка и разбирање, но се чувствувате како никој околу вас да не може да ви го овозможи тоа. Ова е месец во кој многу работи ќе се случуваат за што ќе ви требаат челични нерви, а поддршката ќе дојде во текот на месецот. 

Јуни во вашиот живот носи личност која би можела да ги влоши условите во кои работите, а тоа ќе ви одземе многу ментална енергија. Веројатно станува збор за некој Рак или Бик. Немојте да се докажувате со таа личност, едноставно пуштете ги работите да се одвиваат сами по себе. 

Плутон е ретрограден а на 11 јуни тој влегува во Јарец што може да ви донесе притисок и прашања во однос на тоа кои сте и каде припаѓате. Големи се шансите да се решите за трансформација, а за некои Водолии тоа ќе значи ново работно место и кариера. 

Младата Месечина на 17 јуни е одлична можност за нови почетоци и креативни идеи. Насочете ја својата инспирација кон некој проект  и посветете се на секој мал детал. Сезоната на Раковите почнува на 21 јуни што ја активира вашата куќа на одговорноста. Летото за вас ќе биде продуктивно.

Љубов

Овој месец би можел да донесе многу неочекувани ситуации на ова поле. Но, не дозволувајте тоа да биде основа за незадоволство во врската. Некои Водолии кои се во врска би можеле да бидат жртва на трачеви. 

Слободните Водолии се омилени меѓу другите, но не им давајте лажна надеж на другите луѓе. Ви годи друштвото на една Вага или Бик, а комуникацијата со еден Лав ќе ви биде прилично тешка. 

Полната Месечина на 3 јули ве насочува кон пријателите, каде ќе најдете разбирање и поддршка. Ако дојде до драма во односите со другите, само направете чекор наназад и зачувајте го својот мир. Но, Меркур е во конјункција со Уран за време на полната месечина, што може да ви донесе емоционални изненадувања или пак неочекувани вести. 

Работите стануваат интересни кога Венера ќе влезе во Лав на 5 јуни. Ова е транзит кој носи сладост и хармонија во вашите односи. 

Здравје  

Чувајте се од повреди во спортот.