Македонија против Италија во баражот за СП

Како противник во баражот за светското првенство, репрезентацијата на Македонија го доби првакот Италија. 

Од овој натпревар зависи пласманот на нашата репрезентација на првенството во Катар. 

Во полуфиналниот натпревар на 24-ти март следната година Македонија ќе гостува во Италија.