Кои хороскопски знаци ќе имаат најголема среќа до крајот на септември?

Бик

Овој период ќе ви биде незаборавен од неколку причини. Напорно работевте за да стигнете до тука. Сонцето ќе биде во вашата петта и шеста куќа, без проблем ќе ги совладате сите препреки и целосно ќе уживате во животот.

Близнаци

Можеби ќе се чувствувате малку осамено во текот на септември, но тоа нема долго да трае. Зошто да не направите малку пауза? Верувајте ни дека овој месец ќе биде незаборавен за вас, затоа задолжително наполнете ги батериите.

Девица

Вие сте ѕвездата на овој период. Ќе започнете сосема нов период во вашиот живот. Колку повеќе планети ќе минат низ вашиот знак овој месец, веројатно ќе бидете поенергични отколку кога било.

Вага

Средината на месецот ќе го означи почетокот на вашиот астролошки знак, а тоа значи време за прослава. Додека Сонцето патува во вашата 12 куќа на соништата, до крајот на месецот ќе доживеете незаборавни моменти.